OCTA – Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana Latvijā

OCTA ir automašīnas īpašniekiem Latvijā obligāta apdrošināšanas veida forma, kas aizsargā trešās personas jeb cietušos avārijas gadījumos. OCTA nodrošina, ka zaudējumi, kas radīti trešajām personām autoavārijas rezultātā, tiks segti neatkarīgi no vainīgās personas finansiālās situācijas.

Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana

Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana Latvijā

OCTA princips ir vienkāršs – apdrošināšanas polise jāiegādājas katram transportlīdzekļa īpašniekam, un tas ir jādara pirms automašīnas ekspluatācijas. OCTA polise garantē, ka avārijas gadījumā cietušās personas saņems kompensāciju par gūtajiem zaudējumiem.

Zaudējumus, ko sedz OCTA, ietver gan materiālos zaudējumus, gan cietušo ķermeņa bojājumi vai nāve. Šī apdrošināšana neattiecas uz bojājumiem, kas radīti paša apdrošinātāja transportlīdzeklim. Šāda veida riski nosedz KASKO apdrošināšana, kas ir brīvprātīga apdrošināšanas forma.

OCTA apdrošināšanas prēmijas apmērs atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, transportlīdzekļa tehnikas parametriem, šofera dzīves vietas, viņa vecuma un vadīšanas pieredzes, kā arī iepriekšēju OCTA prasību vēstures. Apdrošinātāji piedāvā dažādus tarifus, tāpēc pirms polises iegādes iespējama tās izmaksu salīdzināšana un labākā piedāvājuma izvēle.

Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana derīguma termiņš parasti ir viens gads, pēc kura to nepieciešams atjaunot. Apdrošināšana stājas spēkā arī ārpus Latvijas robežām, tostarp visās Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, kā arī tādās valstīs, kuras ir parakstījušas Zaļās kartes sistēmu.

Ja notiek ceļu satiksmes negadījums, OCTA polises īpašniekam ir jāinformē apdrošinātājs par negadījumu un tā apstākļiem. Tāpat ir jāsaņem no cietušajiem un lieciniekiem kontaktinformācija. Apdrošinātājs pēc tam vērtē zaudējumu apmēru un maksā kompensāciju saskaņā ar apdrošināšanas polises noteikumiem.

Ir svarīgi uzsvērt, ka OCTA nepasargā automobiļa īpašnieku no atbildības gadījumā, ja negadījums izraisīts apzināti vai ja vadīšanas laikā ir lietotas alkoholiskās dzērieni vai citas vielas. Šādos apstākļos apdrošinātājam ir tiesības piedzīt no transportlīdzekļa vadītāja izmaksas, kas radušās sakarā ar negadījumu.

Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana ir nozīmīgs mehānisms ceļu satiksmes drošības paaugstināšanā un viens no pamatelementiem ceļu lietotāju atbildības sistēmā. Tā nodrošina finansiālo aizsardzību ne tikai cietušajiem avārijā, bet arī mazina finansiālās sekas pašiem transportlīdzekļa vadītājiem, aizsargājot viņus no iespējamiem lieliem taisnās izmaksu pieprasījumiem nelaimes gadījumos.

Dalīties:

Jums varētu interesēt:

Adrese

Maskavas iela 450 N, LV-1057, Rīga, Latvija

P.: 9.00 – 17.30
O.: 9.00 – 17.30
T.: 9.00 – 17.30
C.: 9.00 – 17.30
P.: 9.00 – 17.00
S. – Sv.: SLĒGTS

Meklēt

Jaunākās OCTA ziņas

  • All Post
  • Auto OCTA kalkulators
  • Automašīnas apdrošināšana
  • lēta OCTA
  • Lētākā auto apdrošināšana
  • lētas OCTAS
  • OCTA
  • OCTA polise
  • OCTA polises
  • oktas polise

Seko