OCTA Apdrošināšana Latvijā, noderīga informācija

OCTA, kas nozīmē “Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļa Apdrošināšana”, ir Latvijā un visā Eiropas Ekonomiskajā zonā obligāta apdrošināšanas veida forma visiem mehāniskajiem transportlīdzekļiem. Tās mērķis ir segt zaudējumus, kas var rasties trešajām personām autoavārijas vai citu negadījumu rezultātā.

OCTA Apdrošināšana Latvijā

OCTA Apdrošināšana Latvijā

OCTA ir svarīga visiem autovadītājiem, jo tā nodrošina finansiālu aizsardzību gan cietušajam, gan transportlīdzekļa īpašniekam. Šī apdrošināšana nepieciešama ne tikai personīgās atbildības segšanai gadījumā, ja izraisa ceļu satiksmes negadījumu, bet tā arī ir obligāta prasība, lai reģistrētu un ekspluatētu transportlīdzekli.

Apdrošināšanas polise sedz gan personiskos zaudējumus (piemēram, savainojumus), gan materiālos zaudējumus (piemēram, transportlīdzekļu vai īpašuma bojājumus), kurus izraisa apdrošinātās personas vadītais transportlīdzeklis. Tomēr jāņem vērā, ka OCTA apdrošināšana neattiecas uz paša apdrošinātāja transportlīdzekļa vai personiskajiem zaudējumiem.

No 2021. gada 1. oktobra Latvijā tika ieviestas izmaiņas OCTA likumā, kas nosaka jaunu kārtību zaudējumu atlīdzības jautājumos. Piemēram, tika palielinātas atlīdzības summas cietušajiem, kas tagad ir saskaņā ar Eiropas Savienības minimuma prasībām. Šīs izmaiņas paredz, ka par traumām vai nāvi atlīdzība var sasniegt līdz pat 5 000 000 eiro par vienu ceļu satiksmes negadījumu, savukārt materiālajiem zaudējumiem – līdz 1 000 000 eiro.

Parasti OCTA polises ir derīgas vienu gadu, pēc kura tās ir jāatjauno. Cenas atšķiras atkarībā no daudzām faktoriem, piemēram, transportlīdzekļa veida, vadītāja stāža, izvēlētās apdrošināšanas sabiedrības un papildus riskiem. Tāpēc ar OnGo.lv iespējams salīdzināt dažādu apdrošinātāju piedāvājumus, lai atrastu piemērotāko apdrošināšanas polisi.

Pirms OCTA polises iegādes, ir svarīgi arī izvērtēt paša transportlīdzekļa un personiskās vajadzības. Daži apdrošinātāji piedāvā papildus segumus vai atlaižu sistēmas, kas var noderēt, piemēram, ja pārsvarā tiek braukts ārpus pilsētām vai ceļojumiem ārzemēs.

Ieteicams neizvairīties no drošības pasākumiem, piemēram, sauszemes transporta īpašnieku civiltiesiskās atbildības, jeb KASKO apdrošināšanas, kas piedāvā plašāku segumu, ieskaitot paša transportlīdzekļa bojājumu kompensāciju neatkarīgi no tā, kurš bijis vainīgs ceļu satiksmes negadījumā.

Atcerieties, ka OCTA apdrošināšana ir obligāta visiem auto īpašniekiem, un tās neesamība var novest pie sodiem no Ceļu satiksmes drošības direkcijas, kā arī potenciālām juridiskām problēmām negadījuma gadījumā. Tādēļ vienmēr pārbaudiet apdrošināšanas polises derīguma termiņu un nodrošiniet, ka jūsu transportlīdzeklis ir apdrošināts atbilstoši Latvijas likumdošanai.

Dalīties:

Jums varētu interesēt:

Adrese

Maskavas iela 450 N, LV-1057, Rīga, Latvija

P.: 9.00 – 17.30
O.: 9.00 – 17.30
T.: 9.00 – 17.30
C.: 9.00 – 17.30
P.: 9.00 – 17.00
S. – Sv.: SLĒGTS

Meklēt

Jaunākās OCTA ziņas

  • All Post
  • Auto OCTA kalkulators
  • Automašīnas apdrošināšana
  • lēta OCTA
  • Lētākā auto apdrošināšana
  • lētas OCTAS
  • OCTA
  • OCTA polise
  • OCTA polises
  • oktas polise

Seko